Hírek
2019. Február 02. 14:28, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotó:MTI/Mihádák Zoltán
A Ráday utcai gyújtogatók várható büntetése nem indokol letartóztatást
A Károli Gáspár Református Egyetem budapesti, Ráday utcai kollégiumában történt tűzért felelős kamaszok büntetésének várható tartama nem indokolja a letartóztatást, ezért védekezhetnek szabadlábon
- magyarázta Borbély Zoltán jogász az M1 aktuális csatornán szombaton. Emlékeztetett: a rendőrség közveszélyokozás miatt hallgatta ki a három fiút; és bár nem élet kioltását célozta a gyújtogatás, a közveszélyokozás a veszély tekintetében szándékosnak minősül. Ez nagyon súlyos bűncselekmény, a fiatalok heccnek gondolták a tettüket, amelynek végül egy négygyerekes családapa esett áldozatul - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld
Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta
Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta
