Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2016. November 09. 09:59, szerda | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

A második hely volt a maximum Ózdon

A második hely volt a maximum Ózdon

Spitzmüller Csaba és Béres László a dobogón zárta a bajnokság utolsó futamát, ráadásul a székesfehérvári bronzot tovább fényesítve Ózdról egy ezüstéremmel térhettek haza.

A Full Gas Motorsport Egyesület kettőse az Ózdon megszerzett 21 ponttal a bajnoki tabellán is javított egy pozíciót, így a Mitsubishi Lancer EVO X-sel száguldó páros a negyedik helyen zárta az ORB 2016-os küzdelmeit.

Spitzmüller Csaba:
Az egész verseny során a saját tempónkat autóztuk, teljes mértékig a maximumot nyújtottuk, nem volt benne egy lélegzetvételnyi kihagyás sem. Szombaton Janikával csatáztunk óriásit és a harmadik helyen fejeztük be az első napot. Bíztam benne, hogy másnap tudunk még egy kicsit javítani a helyezésünkön, mert az éves értékelés miatt égetően szükségünk volt a pontokra. Kazárék kizárását követően megörököltük a második pozíciót, de azt hozzá kell tegyem, iszonyatosan siettünk, hogy megtartsuk ezt a helyezést. Néha nem is értem, hogy a Mitsubishi hogy bírja ki azt, amit kap. Nagyon-nagyon gyötörtem két napig, az utolsó gyorsaságit is szerettem volna meghúzni, hogy a három extra ponttal biztos meglegyen az év végi negyedik helyünk. A Power Stage-n csak harmadikak lettünk, mert négy kilométerrel a szakasz vége előtt valami szétment a hajtásban. Szerencsére ezzel együtt is célba értünk, kibírta a Lancer, úgyhogy hatalmas kő esett le a szívemről.

Ha valaki a 30. szezonom előtt oda jött volna hozzám és azt mondja, hogy negyedik leszek a bajnokságban akkor ezt zokszó nélkül azonnal aláírtam volna. Egy ennyire erős mezőnyben, ahol 8-10 darab R5-ös autó van, nagyon nehéz a dobogó közelébe odaférni. Amellett, hogy nagyon gyorsnak kell lenned, az autódnak megbízhatónak kell lennie és ehhez kell még egy óriási adag szerencse. A harmadik összetevőnek néha híján voltunk, de Ózdon még Fortuna is mellénk állt, így sikerült megszereznünk a bajnokságban az abszolút negyedik helyet.

Címkék: autósport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 07:16, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Pontot szerzett a Kisvárda otthon a Ferencvárossal szemben

A Kisvárda hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Ferencvárossal a labdarúgó Fizz Liga 27. fordulójának vasárnap esti zárásán.

2026. Március 22. 15:06, vasárnap | Sport

Gidai Máté és az Autósport!

Beszélgetés Gidai Máté autóversenyzővel, a húsvéti Rallycross Fesztivál előtt.

2026. Március 19. 10:00, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Szoboszlai góllal járult hozzá a Liverpool továbbjutásához

Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal a kezdőcsapatban a Liverpool FC hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Galatasarayt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján, ezzel továbbjutott.