Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2017. November 07. 05:02, kedd | Belföld
Forrás: mti

A magyar sport napja lehet május 6.

A magyar sport napja lehet május 6.

Május 6-át a magyar sport napjává, február 22-ét a magyar parasport napjává, szeptember utolsó péntekét pedig a magyar diáksport napjává nyilvánítaná négy parlamenti párt.

Az erről szóló határozati javaslatot hétfőn nyújtotta be a parlamentnek Dúró Dóra (Jobbik), Földi László (KDNP), Ikotity István (LMP) és Nyitrai Zsolt (Fidesz) arra hivatkozva, hogy ezzel akarják kifejezni a sportolók iránti megbecsülést, valamint a sport presztízsének növelése melletti elkötelezettséget.

A magyar sport napja a Magyar Athletikai Club által 1875-ben Budapesten megrendezett első szabadtéri sportversenynek állít emléket. A magyar parasport napja pedig a Mozgásgátoltak Halassy Olivér Sport Club 1970-es megalakulásának évfordulójára utal. Utóbbival összefüggésben jelzik: az egyesület munkája alapozta meg a jelenkor hazai parasportját, az alapítók munkájának köszönhetően jutott el számos sportoló a paralimpiai játékokra. A nap az első magyar paralimpiai érem, az első magyar paralimpiai aranyérem, Halassy Olivér és a fogyatékos sport iránt elkötelezett tanárok, edzők, sportolók és segítők előtti tisztelgés - írták.

A magyar diáksport napját a kezdeményezők a sport és az egészségtudatos életmód támogatása miatt nevezték fontosnak, értékelésük szerint ez a fizikai aktivitás előnyeire hívja fel a figyelmet, utalva arra: azok a népegészségügyi hatásokon túl a mentális egészségben és a gazdasági növekedésben is megnyilvánulnak.

Az indítványt többpárti egyeztetést követően, a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Paralimpiai Bizottság és a Magyar Diáksport Szövetség egyetértésével, javaslataik figyelembevételével nyújtották be.

Címkék: magyar, nap, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld

Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta

Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta