Hírek
2019. Március 25. 09:32, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A következő Országfutás célja a Hold
Huszonegyezer résztvevő több mint 280 ezer kilométert teljesített a 9. Országfutás keretében, melyre március 15. és 24. között került sor.
A szervezők hétfői közleményükben kiemelik: egyre több iskola csatlakozott, volt olyan oktatási intézmény, ahol teljes létszámmal, 270 fővel vettek részt.
Az eseménynek bárki részese lehet, futhat, gyalogolhat, túrázhat és ehhez ingyenes regisztrációval - az orszagfutas.hu oldalon - letölthet rajtszámot és oklevelet.
Az első Országfutásra 2015 márciusában került sor, akkor közel négyezer résztvevő 46 733 kilométert teljesített, az októberi, tizedik Országfutáson pedig az a cél, hogy a nevezők száma elérje a 30 ezret, a megtett kilométereké pedig a Föld-Hold távolságot, a 380 ezret.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
