Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2012. Március 28. 14:03, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

A kormány még nem adta fel egy magyar légitársaság újraindításának tervét

A kormány még nem adta fel egy magyar légitársaság újraindításának tervét

Jelenleg vizsgálja egy új légitársaság létrehozásának lehetőségét a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, míg a kormány folyamatosan tárgyal különböző befektetési csoportokkal – értesült a Magyar Hírlap.

A mintegy 290 munka nélkül maradt magyar pilóta közül mindössze ötven–hatvan tudott elhelyezkedni.

Közben levélben sürgette a magyar kormányt az Európai Közforgalmi Pilóták Szövetsége, hogy mielőbb találjon megoldást a Malév megmentésére. A szervezet szerint erre nemcsak azért van szükség, hogy a légikikötőben dolgozóknak legyen munkájuk, hanem azért is, mert hosszú távon komoly társadalmi hatásokkal, jelentős adóbevétel-kieséssel jár a nemzeti légitársaság eltűnése a légi közlekedésből.

Völner Pál infrastruktúráért felelős államtitkár március 23-i keltezésű levelében azt válaszolta a nemzetközi szakmai szervezetnek: egyetért az ECA-val abban, hogy a Malévben olyan jelentős tudás és magas szintű szakértelem halmozódott fel, amely nemzetközileg elismert pozíciót biztosított a társaságnak a légiközlekedési piacon. Kijelentette, a magyar kormány elkötelezett aziránt, hogy megőrizze ezt a különleges szakértelmet és tudást. Völner Pál tudatta, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vizsgálja a potenciális lehetőségét egy új légitársaság létrehozásának budapesti székhellyel. Az együttműködés lehetséges formáiról most tárgyal a kormány különböző befektetési csoportokkal.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld

Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július

Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.

2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld

Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék

Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -