Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2017. Január 07. 18:14, szombat | Belföld
Forrás: mti

A jeges Dunába hajtott egy autó a Hajógyári-szigetnél

A jeges Dunába hajtott egy autó a Hajógyári-szigetnél

A Dunába hajtott egy terepjáró Budapesten a Hajógyári-sziget északi részén szombat délelőtt, a benne ülő két ember kimászott a járműből

- közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel. A sofőr ellen szabálysértési eljárást indított a rendőrség. Kisdi Máté, a katasztrófavédelem szóvivője elmondta: az autót - amely szinte teljesen elmerült a vízben, csak a teteje látszott ki - a tűzoltók kihúzták a partra.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján azt írta, a terepjáró a parton haladt, amikor a víz besodorta a folyóba. Az autóban egy férfi és egy nő mellett hat kutya is volt, amelyek szintén kimenekültek a járműből. A férfit a mentők kórházba vitték, a nőt pedig a helyszínen ellátták - tették hozzá.

Közölték azt is, hogy mivel az autót korábban kivonták a forgalomból, a III. kerületi Rendőrkapitányság szabálysértési eljárást indított a sofőr ellen.

Címkék: autó, budapest, duna, fagy, jég

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.