Hírek
2025. Május 03. 08:08, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
A horvát kormány újabb árintézkedésről fogadott el határozatot
A horvát kormány pénteken újabb árintézkedésről fogadott el határozatot a fogyasztók nagyobb védelme és a jobb átláthatóság érdekében - közölte Ante Susnjar gazdasági miniszter a kabinet ülését követően.
A tárcavezető kiemelte: a kiskereskedőknek május 15-től naponta frissíteniük kell az általuk forgalmazott termékek árát, mégpedig olyan digitális formában, amely lehetővé teszi a különböző automatikus programok számára az árak valós idejű összehasonlítását.
A meglévő kiskereskedelmi áron felül a kiskereskedőknek világosan, jól láthatóan és olvashatóan fel kell tüntetniük minden egyes termék 2025. május 2-án alkalmazott árát is. Az árkülönbözetet pedig ki kell emelni a polcokon, a termékeken, valamint minden promóciós anyagon - magyarázta Susnjar, megjegyezve, hogy
ez a határozat az élelmiszerekre, italokra, kozmetikumokra, tisztító- és piperecikkekre, valamint a háztartási cikkekre vonatkozik.
"A határozat elfogadásával egyértelmű üzenetet küldünk az állampolgároknak arról, hogy Horvátország kormánya teljes mértékben elkötelezett a vásárlóerő megőrzése, a tisztességes piaci feltételek biztosítása és az alapvető termékek indokolatlan áremelésének megfékezése mellett" - mondta.
Ugyanakkor hozzátette: az intézkedés nagyobb átláthatóságot és stabilitást is biztosít a piacon, hozzájárul a fogyasztók és a kereskedők közötti bizalom kiépítéséhez, ösztönzi a versenyt, valamint lehetővé teszi a polgárok számára, hogy jobban tájékozottak legyenek vásárláskor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben
Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.
2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba
Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.
