Hírek
2018. December 22. 18:31, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A fiatalok több mint 70 százaléka számít fizetésemelésre egy felmérés szerint
A fiatalok több mint 70 százaléka számít fizetésemelésre - derült ki a K&H ifjúsági indexének 2018 második féléves adataiból.
A kutatás szerint a 19-29 éves fiatalok több mint fele, 52 százaléka vár csekély, az inflációnál alacsonyabb mértékű fizetésemelést ebben az évben, 22 százalékuk pedig az inflációt meghaladó mértékben számít bérének növekedésére. Csupán 24 százalékuk nyilatkozta azt, hogy nem számít változásra, míg 2 százalékuk válaszából az derült ki, hogy nettó fizetésének csökkentésével kalkulál.
A K&H ifjúsági indexének 2013-ban végzett adataival összevetve az újabb eredményeket, jelentős pozitív változás látható, míg öt évvel ezelőtt a fiataloknak csak 44 százaléka, idén már 74 százaléka számított fizetésemelésre - írták.
A bank Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő szervezői szerint a pénzügyi oktatást érdemes minél korábban elkezdeni a fiataloknál, hiszen ez a későbbiekben a munkához való hozzáállásukban és fizetési igényeikben is megmutatkozik. Közölték, a tapasztalatok szerint, ha a gyerekekkel már kisiskolás korukban megismertetik a pénz értékét jobban megbecsülik a munkájukért kapott pénzt, illetve reálisabbak lehetnek elvárásaik a munkájukért kapott juttatásokat tekintve.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok
Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.
