Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2015. Május 24. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

20-25 ezer családnak jelenthet mentőövet a magáncsődvédelem

20-25 ezer családnak jelenthet mentőövet a magáncsődvédelem

A Magyar Nemzeti Bank számítása szerint a magáncsődvédelem 20-25 ezer család számára jelent mentőövet.

Mondta Nagy Márton, a jegybank ügyvezető igazgatója pénteken az M1 műsorában. Hangsúlyozta, a családi csődvédelem alatt az ügyfélnek kooperatívnak kell lennie.

Nagy Márton ismertette, hogy jelenleg 180 ezer nem teljesítő hitelszerződés van, ebből 25 ezer esetében megoldást adhat a magáncsőd, további több tízezer családon tud segíteni a Nemzeti Eszközkezelő Zrt.

Megjegyezte: úgy tűnik, a kormány növelni fogja a jövőben az eszközkezelő által vásárolható lakások mennyiségét.

A többi nem teljesítő szerződés esetében pedig felmérést írnak elő a bankoknak, megnézik, milyen típusú háztartások vannak még a nem teljesítők között, esetükben célzott intézkedéseket tudnak javasolni - tette hozzá az MNB ügyvezető igazgatója.

Címkék: család, magáncsőd

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak